Българският национал Илиан Мицански беше титуляр за своя Карлсруе при равенството 1:1 с Хйденхайм от четвъртия кръг във Втора Бундеслига. Нападателят остана на терена до 78-ата минута, когато бе сменен секунди, след като си заработи жълт картон.

Ка Ес Це потегли много слабо в двубоя и още в 6-ата минута Грималди откри за гостите при една от редките атаки към вратата на Дирк Орлисхаузен.

Карлсруе натисна много сериозно в търсене на изравняването, ала въпреки усилията си се оттегли на почивка с гол пасив.

Паритетът бе възстановен в 48-ата минута, когато вратарят Ян Цимерман фаулира противник в наказателното си поле и отборът на Мицански получи правото да изпълни дузпа. От бялата точка Рейнолд Ябо не сбърка и вдъхна надежда на своите.

Въпреки общо 18-те удара (12 точни), които домакините нанесоха към вратата на противника, други голове не паднаха.

Така след четири мача Карлсруе заема второто място с 8 точки, колкото имат още лидерът Лайпциг и третият Кайзерслаутерн.