Българският национал Илиан Мицански записа втора поредна загуба във Втора Бундеслига. Нападателят започна като титуляр, но бе сменен след час игра, а впоследствие отборът му инкасира попадение, за да отстъпи с 0:1 от гостуващия Дармщад в среща от 32-ия кръг.

Мицански стартира срещата като втори нападател, играещ зад гърба на Хенингс. В 35-ата родният стрелец получи и жълт картон.

В миналия кръг Карлсруе сложи край на серията си от 12 поредни мача без поражение, а негативната тенденция продължи и понеделнишката вечер. В 66-ата минута Кемпе реализира победния гол за Дармщад, за да запази интригата в битката за титлата във втория ешелон на немския футбол.

Карлсруе не прибави нови точки към своите 52, които им отреждат четвърто място с пасив от 2 пункта спрямо третия Кайзерслаутерн, който към момента ще играе плейоф за влизане в елита. Дармщад е втори с 56, като два кръга преди края изостава с 4 точки от лидера Инголщад.