Хамбургер няма да може да разчита на защитника Йорис Матайсен за дълъг период от време, съобщиха от германския футболен клуб.

Холандският национал получи контузия в глезена по време на приятелския мач между "оранжевите" и Турция в сряда, завършил с победа 1:0 в полза на световния вицешампион. Матайсен напусна принудително двубоя в Амстердам, а в четвъртък се завърна в Хамбург, където ще се подложи на обстойни изследвания и прегледи.

„Все още нищо не може да се каже", заявиха от Хамбургер.

Йорис Матайсен обърна глезена си в последните минути на първото полувреме на приятелската среща между Холандия и Турция, след което бе изнесен на носилка.

В отбора на Хамбургер контузен е и друг защитник - Ги Демел. Той страда от травма в ахилеса и също ще отсъства от терените няколко седмици.