Сензацията в Бундеслигата Майнц пропусна да скъси поне временно преднината на лидера Борусия Дортмунд, след като загуби с 1:2 гостуването си на Айнтрахт Франкфурт.

Марко Рус откри резултата за Айнтрахт в 35-та минута, а Андре Шюрле от дузпа върна надеждите на Майнц в края на първото полувреме. Голмайсторът на домакините Теофанис Гекас донесе успеха за своя отбор в 84-та минута, когато бе точен също от дузпа.

Фрайбург продължава доброто си представяне, като победи с 1:0 Хамбургер ШФ след гол в 3-та минута на голмайстора на Бундеслигата Папис Демба Сисе.

Дербито на Баден-Вюртенберг завърши без победител, след като Щутгарт и Хофенхайм направиха 1:1. Сеяд Салихович откри резултата в 11-та минута, а Мартин Харник изравни в 34-та.