Майнц 05 нанесе тежък удар по амбициите на Шалке 04, след като спечели с 2:1 мача между двата отбора от 21-ия кръг на Първа Бундеслига.

Домакините започнаха силно мача и в 6-та минута Джон Кордоба отправи хубав удар, но Ралф Фарман спаси.

Майнц поведе в резултата в 33-та минута след попадение на Гаетан Бусман.

Шалке успя да изравни резултата в 46-та минута, когато Макс Майер асистира за попадението ма Юнес Беланда.

Победното попадение за Майнц падна в 79-та минута, когато Юнус Мали центрира в наказателното поле на Шалке, където над всички бе Юлиан Баумгартлингер, който зсече топката с глава и я изпрати във вратата на Фарман.

Майнц се изкачи на пето място във временното класиране на Първа Бундеслига преди изиграването на останалите мачове от кръга с 33 точки, колкото има и Шалке, но „кралскосините“ имат по-добри показатели и са четвърти в подреждането.