Андре Шюрле вкара два гола за победа на Майнц с 4:2 над Санкт Паули в среща от 17-ия кръг на германското първенство по футбол.

С този успех Майнц си осигури място в зона Шампионска лига през зимната пауза, която ще настъпи в Бундеслигата след изиграването на последните два мача от кръга в неделя.

Майнц се изкачи на второ място с актив от 33 точки и 10 по-малко от лидера Борусия Дортмунд. С точка пасив на трета позиция е Байер Леверкузен, но "аспирините" приемат Фрайбург в последния си мач от есенния полусезон.

Шюрле беше точен в 11-та и 28-та минута за 2:0 в полза на Майнц, но домакините върнаха един гол в 33-та минута, когато точен от дузпа беше Матияс Леман. Адам Салай покачи на 3:1 с победен гол четири минути преди края на полувремето, а Марко Калиюри вкара последния в края на мача. Второто попадение за отбора на Санкт Паули, който заема мястото над чертата на изпадащите, беше дело отново на Леман, който вкара в 63-та минута за 2:3.