Майнц победи с 3:1 у дома Щутгарт в първата среща от 12-ия кръг на Бундеслигата и записа първи успех в последните си 10 шампионатни мача.

Гостите поведоха в резултата в 50-ата минута, когато след подаване на Мартин Харник отдясно Какау отблизо засече топката в мрежата на Кристиан Веткло.

Само три минути по-късно обаче Антони Уджа с глава изравни за Майнц след добро центриране на Елкин Сото отляво.

В 59-ата минута бе отсъдена спорна дузпа за домакините за нарушение на Маса срещу Юлиан Баумгартлингер Андреас Иваншиц бе точен от бялата точка и направи обрата пълен.

Майнц дръпна с 3:1 в 64-ата минута след добра бърза атака, при която Уджа се разписа отново и реши всичко в двубоя.

Седем минути преди края Еуген Полански получи директен червен картон за грубо нарушение и остави домакините с човек по-малко, но това не повлия на крайния резултат и те спечелиха мача.

Майнц се отдалечи от изпадащите и с актив от 12 точки заема 15-ото място. Щутгарт остана на шеста позиция с 18 точки.