Невероятен обрат направи скромният тим на Майнц 05 срещу един от фаворитите в Бундеслигата – Волфсбург. На своя „Фолгсваген Арена”, „вълците” поведоха с 3:0, но шокиращо Майнц стигна до пълен обрат и победи с 4:3.

Дебют за Волфсбург направи новото попълнение Диего, който вкара третия гол за своя отбор в 30-та минута. Преди него две попадения реализира голаджията Един Дзеко.

Големият обрат започна в края на първото полувреме, когато точен бе Мортен Расмусен. Три минути след подновяването на играта Елкин Сото вкара за 2:3, а след още 10 минути Андре Шурле изравни. Успехът за Майнц донесе унгарецът Адам Шцалай в 86-та минута.

Друг от големите фаворити за титлата в Германия – Шалке също загуби своя домакински мач. „Кралскосините” загубиха с 1:2 от Хановер, въпреки че новото попълнение Раул изигра пълни 90 минути.

Рауш и Алделаоуе вкараха за гостите, а Джърмейн Джоунс в края на мача реализира почетното попадение за Шалке.