Сензацията в Бундеслигата Майнц не срещна затруднения с Нюрнберг и победи баварците с 3:0 в първия мач от 14-тия кръг в Бундеслигата. По този начин скромният тим остава със сигурност втори и след изиграването на останалите мачове от кръга, като доближи лидера Борусия Дортмунд на 4 точки. Нюрнберг пък остана десети с 18 точки.

Резултатът бе открит в 27-та минута от новия национал на Германия Андре Шюрле. Центриране на Фукс от корнер бе засечено от Фатхи, след което топката достигна до Шюрле, който вкара без проблеми от 3 метра.

В 54-та минута преднината на Майнц бе удвоена, а в основата на гола отново бе Шюрле. Фукс центрира от фаул, младият талант продължи топката към малкото наказателно поле, от където Николче Новески вкара за 2:0.

В 86-та минута крайното 3:0 бе оформено след много майсторско изпълнение на резервата Сами Алагуи. Той се възползва от пас на вратаря Веткло, пое топката и класно прехвърли излезлия напред вратар на гостите Шефер, с което сложи точка на спора.