Отборът на Майнц 05 се изкачи на 6-о място във временното класиране на Първа Бундеслига, след като победи с 1:0 Борусия Мьонхенгладбах в първия мач от 19-ия кръг.

Попадението за успеха на домакините реализира Кристиан Клеменс през първото полувреме на двубоя.

Майнц реализира в 21-ата минута на мача. Хайро Сампейро направи много добър рейд, непозволявайки на защитата да го спре, намери Кристиан Клеменс, който стреля точно от дъгата на наказателното поле.

До почивката Борусия Мьонхенгладбах на два пъти пропиля много добри възможности за изравняване.

В 55-ата минута Лорис Кариус направи прекрасно спасяване след удар на Фабиан Джонсън.

Десет минути преди края на мача Крис Клеменс изпусна прекрасно положение, чрез което можеше да покачи преднината. Въпреки това, трите точки отидоха именно на сметката на Майнц.

Борусия Мьонхенгладбах е на 4-а позиция в подреждането с 29 точки, докато Майнц е само с две по-малко на 6-ото място. Лидер е Байерн Мюнхен, който се откъсна с 49 пункта.