Тимът на Байер Леверкузен загуби от Инголщад с 1:2 в мач от 15-я кръг на Бундеслигата. Леверкузен вече е девети във временното класиране с 20 точки, колкото имат и Майнц, и Фрайбург.

Отборът на Инголщад, който е в дъното на подреждането в Бундеслигата, записа втора поредна победа, но е едва 16-и с 12 точки. Единствено Хамбургер и Дармщад имат по-малко, съответно 10 и 8 точки.

Домакините играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме заради червения картон на чилиеца Чарлс Арангис и не успяха да измъкнат нищо от мача.

Инголщад поведе в 26-ата минута с попадение на Алфредо Моралес след хубав удар с глава, а малко преди това, в 15-ата Паскал Грос удари греда.

Тимът на Байер Леверкузен успя да изравни в 63-ата чрец Адмир Мехмеди, който получи удобно подаване от Юлиан Бранд, но 10 минути по-късно, в 73-ата гостите отново излязоха напред.

Алмог Коен бе изведен чудесно от Грос и не сгреши за 2:1 в полза на Инголщад.