Байерн Леверкузен се върна в местата в Бундеслигата, даващи право на участие в Шампионската лига от следващия сезон. Това стана след домакинска победа 2:1 над Херта.

Щефан Кислинг и Юлиян Бранд реализираха за "аспирините", а единственото попадение за берлинчани беше дело на Сандро Вагнер.

Всички голове в този мач паднаха преди почивката. Даже още в 1-ата минута Щефан Кислинг откри с дежурния си гол за Байер.

Джулио Донати намери тарана с хубаво подаване и за него не остана нищо друго, освен да открие резултата.

В 24-ата минута "аспирините" вече водеха с 2:0, а точен беше Юлиян Бранд, пращайки топката в далечния ъгъл.

В 39-ата минута Сандро Вагнер намали резултата в 39-ата минута след асистенция на Толга Чигерчи, но това беше всичко в мача.

След почивката положенията и пред двете врати не бяха оползотворени, така че Леверкузен триумфира с 2:1.

След този успех "аспирините" вече са с 51 точки на четвъртата позиция и изпревариха с една Волфсбург.

Херта пък продължава да си крета в средата на таблицата и доиграва сезона. Берлинчани са с 37 точки и нямат шанс да се преборят за Европа.