Байер Леверкузен се върна към победите, след като в мача от 16-ия кръг на Бундеслигата постигна победа с 2:1 като гост на Шалке 04.

След поражението от Айнтрахт в предходния кръг, сега с попаденияна Александър Драгович и Лукас Аларио, „аспирините“ грабнаха трите точки. Хаджи Райт отбеляза за домакините.

При все спечелените три точки Байер събра 21 на 10-ото място, а Шалке е 14-ти с 15.

Леверкузен влезе силно в мача, а след 25 минути игра създаде първата по-интересна ситуация. Доминик Кьор получи прецизно подаване в наказателното поле, но изстрела му излезе в аут.

Минута по-късно „аспирините“ откриха резултата. След разбъркване в наказателното пол, топката бе избита, като тя попадна в дебнещия пред пеналта Александър Драгович. Той отправи мощен изстрел, влетял в долния десен ъгъл на вратата на домакините за 1:0.

Преднината на Байер бе удвоена в 35-ата минута. Лукас Аларио връхлетя върху една отскочила топка в пеналта и съумя да засече за 2:0.

Шалке върна интригата във втората минута добавено време на първата част.

След изпълнение на корнер отляво по атаката Хаджи Райт отклони точно за 1:2.

„Кралскосините“ бяха близо до изравняване в 68-ата минута, но опасен изстрел на Стивън Скшибски мина встрани от левия стълб.