Съперникът на Лудогорец в Лига Европа Леверкузен записа втора поредна победа, след тази в Разград. В двубой от 4-ия кръг на Бундеслигата момчетата на Хайко Херлих победиха с минималното 1:0 у дома Майнц 05. Победното попадение реализира младият нападател Кай Хавертс в 62-ата минута

Юлиан Бранд създаде първата опасност пред вратата на съперника още във втората минута. В 14-ата минута отново той имаше възможност да се разпише, но отново гол нямаше. Пет минути по-късно и Аларио не съумя да открие резултата за „аспирините”.

През втората част Кай Хавертс се разписа в 62-ата минута и даде успеха на домакините. В края на двубоя Майнц 05 пропусна да изравни резултата и не успя да стигне поне до равенството.

Това беше и първи успех за Леверкузен в Бундеслигата и тимът вече има 3 точки, заемайки 15-ото място над зоната на изпадащите. Майнц 05 е на 7-ото място със 7 точки, като това беше и първо поражение за отбора в първенството.