Байер Леверкузен се разправи брутално с Борусия Мьонхенгладбах, побеждавайки своя съперник с 5:0 в едно от дербитата на 16-ия кръг в Бундеслигата.

Само седмица, след като Гладбах се наложи с 3:1 над Байерн Мюнхен, тимът на Андре Шуберт допусна тежко поражение, което беше и първата загуба на тима под ръководството на новия им треньор.

Големите герои за „аспирините“ бяха нападателното дуо Щефан Кислинг – Хавиер Ернандес като немецът се отличи с два гола, а Чичарито записа хеттрик.

Резултатът бе открит след точно половин час игра, когато Роберто Хилберт центрира към Кислинг, който реализира с глава за 1:0.

В края на първата част Хакан Чалханоглу нацели греда от пряк свободен удар, което запази минималния аванс на Байер на почивката.

В 55-ата минута Гладбах можеше да изравни, след като Рафаел също удари страничния стълб от фаул.

В 63-ата минута преднината бе удвоена чрез Чичарито, който получи топката от Кислинг и с точен изстрел вкара за 2:0.

Само 2 минути по-късно интригата приключи след трети гол за домакините, дело на Кислинг отново с глава.

В 75-ата минута комбинацията Кислинг-Чичарито отново произведе попадение, което реализира мексиканецът с отличен изстрел от границата на наказателното поле. Минута по-късно разгромът стана пълен, а Чичарито оформи своя хеттрик, вкарвайки в опразнената врата след пас на Карим Белараби.

В класирането Гладбах все пак остава пред Байер като двата тима са съответно пети и шести с по 26 и 24 точки.