Байер Леверкузен започна сезона в Бундеслигата с три поредни загуби, но след като сложи край на тази серия с обрата над Лудогорец в Разград, сега „аспирините” записаха трети пореден успех.

В междинния пети кръг от шампионата Байер надигра като гост с 2:1 Фортуна Дюселдорф в местно дерби.

Кевин Фоланд бе големият герой, реализирайки и двата гола за успеха. Той откри резултата 5 минути след началото на второто полувреме, когато Доминик Кор засече с глава центриране от корнер, а до гредата Фоланд внимаваше и засече за 1:0.

10 минути по-късно авансът бе подновен след прекрасна бърза акция. При нея Кай Хаверц подаде към Фоланд с изключително копване, а нападателят бе точен с глава.

Домакините вкараха почетно попадение в самия край на добавеното време, след като при дузпа бе точен Роувен Хенингс.

С успеха Байер се изкачи на 10-о място във временното класиране с 6 точки, а Фортуна е на 13-а позиция с 5.