Байер Леверкузен изпусна победата срещу Вердер Бремен и завърши 1:1 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" водеха почти през целия двубой, но допуснаха изравнителен гол в последните 15 минути на срещата, което им коства трите точки. Те имаха шанс да си върнат преднината с дузпа в 96-ата минута, но пропуснаха.

Кевин Фоланд откри резултата още в 7-ата минута. Първо негов съотборник стреля от ръба на наказателното поле, но удари гредата, но при добавката, Фоланд бе безгрешен и се разписа с глава за 1:0.

Изравнителното попадение за "бременските музиканти" падна чак в 79-ата минута. Клаудио Писаро вкара, след като негов съотборник центрира, а топката рикошира в защитник на Леверкузен.

В 90-ата минута Байер остана с 10 души на терена след червен картон за Уендел. Той влезе остро в краката на противник и получи втори жълт картон и съответно червен.

В 96-ата минута реферът отсъди дузпа в полза на домакините от Леверкузен. Йомер Топрак обаче пропиля последния шанс тимът му да вземе трите точки.