Отборът на Байер Леверкузен е временен лидер в Бундеслигата, след като в петъчния мач от програмата победи гостуващия тим на Кьолн с 2:0.

По този начин „аспирините” излязоха на върха в Бундеслигата преди изиграването на другите срещи от 9-тия кръг. Байер има 18 точки, следван от Хамбургер с 17 и Хофенхайм с 16.

Двубоят на „Байарена” не бе никак лесен за домакините, които през първата част на няколко пъти можеха да инкасират голове, но само добрите изяви на Рене Адлер ги спасиха.

През второто полувреме обаче бившият отбор на Димитър Бербатов заигра по-добре и стигна до два гола. Първо в 67-мата минута Мануел Фридрих с глава засече пас на Симон Ролфес и откри резултата.

В 84-тата минута пък Теофанис Гекас излезе срещу стража на гостите Мондрагон и вкара за 2:0.

За „козлите”, които са 9-ти във временното класиране, цял мач игра бившият играч на Литекс Миливое Новакович.