Френският Ланс победи с 2:1 бившия отбор на Димитър Бербатов Байер Леверкузен в първа среща от 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА.

Още в 17-та минута след отличен пас от центъра на терена на Хилтон Оливие Монтерубио реализира за 1:0.

Немският тим обаче успя да изравни в 50-та минута. Голът с реализира с глава Карим Хагуи.

Само 20 минути по-късно съдията отсъди дузпа в полза на Ланс за нарушение на Хагуи срещу Монтерубио.

Голмайсторът за германците получи втори жълт картон и съотборниците му доиграха срещата с десет души. Безпогрешен от бялата точка бе Даниел Кузен, който оформи крайното 2:1.

Така преди реванша на "Бай Арена" в Германия отборът на Ланс спечели крехка преднина от един гол в своя полза.

Стартов състав на Ланс: Итандж, Кулибали, Хилтон, Тиксие, Каре, Сейду Кейта, Сиди Кейта, Кузен, Демон, Монтерубио, Диндан

Стартов състав на Байер Леверкузен: Адлер, Жуан, Кастро, Хагуи, Бабич, Барбарес, Рамелоу, Ролфес, Барнета, Шнайдер, Воронин