Отборите на РБ Лайпциг и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при резултат 3:2 в зрелище от 23-ия кръг на германската Бундеслига.

Още в петата минута домакините подариха дузпа на противника, след като Дайо Упамекано влезе безрасъдно в опит да спечели топката. Гостите само това и чакаха и секунди по-късно Джонас Хофман изпрати кълбото в мрежата на своя противник.

В 20-ата минута нещата станаха още по-приятни за Гладбах, след като Маркюз Тюрам удвои аванса.

През втората част обаче домакините излязоха с нови сили и обърнаха играта. Само пет минути след подновяването Лайпциг реализира попадение, което обаче бе отменено заради игра с ръка.

"Червените бикове" все пак върнаха и двете попадения с голове на Кристофър Нкунку и Юсуф Поулсен, а дълбоко в добавеното време на мача оформиха обрата чрез Александър Сьорлот.

Така Лайпциг продължи победната си серия запазват втората позиция с 50 точки. Гладбах пък остава на осмото място с 33 пункта.