С попадение на Златко Юнузович в заключителните минути Вердер Бремен успя да стартира кампанията си в Бундеслигата с победа срещу новака Айнтрахт Брауншвайг. Австриецът бе точен за минималното 1:0, с което „музикантите“ станаха 6-ия тим с успех на старта.

Играчите на Робин Дут до някаква степен се реваншираха пред феновете за срамното отпадане от третодивизионния Заарбрюкен в турнира за Купата на Германия, но въпреки огромното си превъзходство трябваше да чакат почти до края, за да вземат трите точки.

Аарън Хънт, Мехмет Екичи и Нилс Петерсен имаха няколко нелоши ситуации през първата част, а в 41-ата минута удар с глава на последния бе изчистен пред голлинията.

След паузата Вердер пак натисна газта, но не създаде много работа за вратаря Петкович, тъй като голяма част от ударите на гостите не намираха целта.

В 83-ата минута обаче австрийският национал Юнузович успя да зарадва пътуващите фенове и с премерен удар не остави шанс за стража на Брауншвайг.

Вердер заема 6-ото място с 3 точки, докато Айнтрахт е 13-и с нулев актив.