Словенският нападател Миливое Новакович донесе успеха на Кьолн с 1:0 над Нюрнберг в среща от 28-ия кръг на Бундеслигата и изкачи отбора си на 10-о място с 35 точки. Нюрнберг е на 6-о място с 42.

Головият удар на Новакович се оказа последният в мача, след като той засече ниско центриране на поляка Славомир Пешко. Вратарят на гостите Ралф Шефер се оказа малко неподготвен, защото така и не пресече центрирането.

Домакините от Кьолн бяха по-активни през цялото време, но така и не стигнаха по-рано до гол. Мартин Ланих пропусна отлична възможност в 68-ата минута, а Новакович не успя да се разпише от друга чиста ситуация пет минути по-късно.

Словенецът, който е играл преди германския си период в Литекс и австрийския ЛАСК, се отскубна от изкуствената засада, стреля, но вратарят Шефер спаси удара му с крак.