Шалке 04 се затвърди на лидерската си позиция в германската Бундеслига. „Кралско-сините” записаха минимална победа с 1:0 като домакин на Нюрнберг в мач от 32-ия кръг на първенството.

Победата на своя клуб подари Кевин Курани. Нападателят е авторът на единственото попадение в срещата (64).

През първото полувреме гостите не успяха да застрашат вратата на Мануел Нойер, но футболистите на Мирко Сломка не успяваха да пробият защитата на съперника. Бордон пропиля единствената сериозна възможност за гол шест минути преди почивката. След центриране на Линкълн от пряк свободен удар защитникът стреля с глава, но топката мина на сантиметри от лявата греда на вратата на Нюрнберг.

Спасението за Шалке дойде в 64-та минута. Тогава Хамит Алтинтоп центрира и Курани прати с глава топката в мрежата на Нойер. След гола на националния нападател съставът на Ханс Майер не успя да стигне до равенство. В 82-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като Галасек получи червен картон и напусна терена. Това окончателно сломи надеждите на Нюрнберг за реми.

С успеха си днес отборът от Гелзенкирхен запази първата си позиция в класирането с 65 точки, а Нюрнберг са 5-и с 45.