Втородивизионният Ботев (Гълъбово) спечели първата си контрола с 4:0 срещу третодивизионния Розова долина (Казанлък) в Стара Загора. Спарингът се игра на изкуствения терен над стадион "Берое" пред 50 зрители.

През първото полувреме Ботев поведе с 2:0. Нападателят Дончо Атанасов даде аванс на гълъбовци с два бързи гола. Атанасов откри резултата в 23-ата минута след центриране от дясно на Ивайло Ангелов.

Три минути по-късно той беше изведен в наказателното поле на съперника, овладя топката и от 12 метра я прати в мрежата за втори път.

След почивката треньорът на Ботев Иван Вутов направи осем промени в състава.

След час игра Иван Винков от Ботев направи непростим пропуск, след като елиминира вратаря, но нацели напречната греда.

В 72-ата минута Денис Николов се разписа за 3:0 след асистенция на Реджеб Халил.
В 81-ата минута Станислав Катранков с глава фиксира крайното 4:0.

В събота Ботев приема Етър във втората си контрола от 14:30 часа отново на изкуствения терен над градския стадион в Стара Загора.