Старши треньорът на Борусия Дортмунд Юрген Клоп отдаде нужното уважение на Реал Мадрид преди първия мач между двата отбора, който ще бъде тази вечер. Немският специалист призна, че Реал е фаворит и неговите играчи ще се нуждаят от „топки“, за да успеят отново да поднесат изненадата и да отстранят „белия балет“.

„Не съм магьосник, през този сезон трябваше да се справим с много нещастия. Имам много добри играчи и задължението ми е да ги направя по-добри, до момента се справяме много добре. Нашите играчи, които не играят във всеки мач, ще израснат в този мач“, каза Клоп.

„Сега Реал е по-гъвкав отбор. Бързината на тяхната игра е невероятна. Барселона, Реал Мадрид и Байерн са най-добрите. Ние трябва да продължим да еволюираме. Миналата година бяхме бариера за Реал и ще опитаме да го направим отново.“

„Да играем реванша у дома може да бъде леко предимство, но се страхувам, че Реал ще опита да реши спора тук. Гледал съм много от техните мачове и те не завършват двубой без една голова възможност. Имат невероятно качество и не можем да го отречем. Ако играем нашата игра и държим главите си високо вдигнати, ще имаме шансове.“

„Стадионът е невероятен и ще ни трябват „топки“. Реал е фаворит, но те също имаха своите проблеми този сезон, въпреки че сега са по-добри с Бейл и Ди Мария, които показват своите качества. Свикнали сме да не сме фаворити и да се превръщаме в неудобни съперници. Никой не трябва да ни оставя пространства, защото можем да сме много опасни.“

„Няма да е катастрофа, ако загубим. Не много отбори могат да кажат, че са постигнали това, което направихме ние в последните 10 години. Може би няма да владеем топката, но дуелите един на един ще бъдат решаващи, въпреки че липсата на Левандовски е лоша за нас. Не сме готови да играем без него, но ще дадем най-доброто от себе си. Да видим, какво ще стане“, допълни Клоп.