Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург завърши зрелищно 3:3 като гост на ФСФ Франкфурт в мач от 24-ия кръг на Втора Бундеслига.

"Зебрите" са последни в класирането и имат жизнена необходимост от точки, а във Франкфурт стигнаха до ремито по драматичен начин.

Домакините поведоха рано с гол на Хайсафи в 5-ата минута, а Калмар в 48-ата удвои аванса им. Ходът на Илия Груев проработи, след като влезлият 3 минути по-рано Илютценко върна едно попадение в 59-ата минута.

Ян обаче реализира за 3:1 в 65-ата минута, което сякаш сложи точка на спора. Гостите обаче не се предадоха, а нова смяна на Груев се оказа отново печеливша. След само минута на терена, Онуегбу вкара за 3:2 в 76-ата минута.

В добавеното време на мача пък попадение на Майстнер донесе хикса за Дуисбург.

Тимът на Груев остава последен с едва 14 точки, на 10 точки от спасителното 15-о място и на 7 от мястото, даващо право на участие в бараж.