Кьолн постигна категорична победа с 4:0 срещу Хановер 96 в първия мач от 26-я кръг на Първа Бундеслига и по този начин „козлите” се отдалечиха от зоната на изпадащите.

Гостите имаха превес в първите минути на срещата, докато домакините заложиха на контраатаки и успяха да поведат в резултата в 36-та минута чрез Петит, който изпълни по перфектен начин пряк свободен удар и направи безпомощен Циелер.

През второто полувреме играта на футболистите на Хановер не вървеше, а Кьолн стигна до нови три гола.

Кристиан Клеменс асистира в 60-та минута за попадението на Лукас Подолски.

Футболистите на Кьолн вкараха третия гол в мача в 79-та минута, когато Подолски пусна перфектен пас към Миливое Новакович, който на празна врата нямаше какво да направи освен да покачи резултата на 3:0.

В 89-та минута след центриране на Чихи в наказателното поле на Хановер, Новакович с рамо прати топката във вратата на Циелер за крайното 4:0.

След тази победа Кьолн се изкачи на десета позиция във временното класиране с актив от 32 точки, а Хановер остава на трето място с 47 точки.