Тежките времена за Кьолн в Първа Бундеслига продължават. „Козлите” допуснаха поредно поражение в германския елит, като този път домакините не успяха да се противопоставят на Херта Берлин. Столичани се наложиха с 4:0, а повече от едно полувреме, Кьолн игра с човек по-малко заради червения картон на Хорхе Мере.

Хавайро Дилросун откри резултата за Херта в 23-ата минута. До края на първата част домакините се опитаха да се противопоставят на своя съперник, но директният червен картон в края на частта, предреши крайният победител в срещата.

През второто полувреме футболистите на Кьолн рухнаха физически, а гостите успяха да се възползват от почти всяко свое положение. Ведад Ибишевич наниза два бързи гола в периода от 58-ата и 62-ата минута, а Дедрик Боята оформи крайното 4:0 с точен седем минути преди последния съдийски сигнал.

Загубата срина Кьолн до предпоследното място в таблицата, докато Херта е десети.