Гостуващият Кьолн победи шампиона Волфсбург с 3:2 в среща от Първа Бундеслига.

Головете за "козлите" бяха реализирани от Кевин Пецони, Себастиан Фрайс и Адил Чини, въпреки отсъствието на основните нападатели Лукас Подолски и Миливое Новакович.

Кьолн поведе в резултата още в 7-ата минута с гол на Пецони, който се разписа с глава след изпълнение на корнер. В 22-ата минути Кристиан Гентнер изравни след ново изпълнение на ъглов удар и грешка в защитата на гостите. В 57-ата минута Себастиан Фрайс отново даде аванс на "козлите" след самостоятелен пробив, но Рикардо Коща отново върна шампионите в мача две минути по-късно с удар отблизо.

Четвърт час преди края Фрайс подаде към Адил Чини, който донесе победата с 3:2 на Кьолн, въпреки протестите за засада от страна на защитниците на Волфсбург.

"Вълците" вече седем шампионатни мача не познават вкуса на победата в Първа Бундеслига.

Кьолн е на 13 позици с 21 точки, докато Волфсбург е на 10 място с три точки повече.

Преди срещата нападателят на Волфсбург - Графите, получи наградата за най-красив гол за сезон 2008-09. На 4 април бразилецът реализира изключително ефектно попадение срещу Байерн (Мюнхен) при победата на неговия отбор с 5:1.