Отборите на Кьолн и Инголщад не успяха да излъчат победител помежду си в първи мач от 7-ия кръг в Първа Бундеслига. Двубоят на стадион „Рейн Енерджи“, който се игра пред повече от 47 000 зрители, завърши при резултат 1:1. „Козлите“ все още нямат загуба като домакин този сезон, а равенството остави тима на 5-ото място преди изиграването на останалите мачове от кръга.

И двата гола в мача паднаха през първото полувреме. Резултатът бе открит още в 11-ата минута, когато Антони Модесте бе точен изведе своите напред. Гостите обаче бързо успяха да възстановят статуквото на терена. Само десет минути по-късно Марвин Матиб направи 1:1, което всъщност се оказа и крайния резултат в мача.

През второто полувреме домакините направиха всичко по-силите си, за да вземат всичко в този двубой, но гостите от Инголщад съумяха с всички средства да удържат равенството.

След поделените точки двата тима се намират на пето и шесто място във временното класиране с равен брой точки.