Българският национал Илиан Мицански и неговият Карлсруе претърпяха сериозен крах в 1/16-финалите от Купата на Германия, където отстъпиха с 0:1 от четвъртодивизионния Кикерс Офенбах. Българинът записа пълни 90 минути във визитата, но не се отличи с нищо в доста слабия двубой, който като цяло „Ка Ес Цет“ изигра.

Още в 11-ата минута бившият таран на Заглебие Любин поиска дузпа за единоборство с Модица, но съдията остави играта да продължи. Единственото по-изгодно положение пред него се откри в 24-ата минута, когато юношата на Пирин Благоевград шутира от около 25 метра, но доста встрани от целта.

Въпреки че през първата част Карлсруе като че ли имаше леко предимство, намиращия се две нива под тях Кикерс постепенно започна да атакува по-смело.

Така се стигна до 63-ата минута, когато при центриране от пряк свободен удар вратарят на Карлсруе Орлисхаузен излезе да боксира топката, ала се размина с нея, а Клауз Джазула с глава отклони за Пинтол, който отбеляза единствения гол в срещата.