Кайзерслаутерн победи Майнц с 3:1 в последния мач от съботната програма на шестия кръг в Бундеслигата. Българският нападател Илиян Мицански както обикновено остана извън групата на своя отбор, който в негово отсъствие взе трите точки.

Резултатът бе открит от Майнц в 15-а минута, когато Максим Чупо-Мотинг с глава от 5 метра даде аванс на гостите.

В 24-а минута резултатът бе изравнен. Центриране на Флориан Дик бе засечено с глава от Ричард Сукута-Пасу, но след това топката се удари в главата на Бо Свенсон, който имаше нещастието да я забие в собствената си врата.

В 54-а минута Итай Шехтер се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на Майнц и от един метър даде аванс за „лаутерите“.

В 73-а минута Кристиан Тиферт пое топката след избит удар на Леон Йесен и с гръб към вратата от 6 метра вкара третия гол за Кайзерслаутерн, с което оформи крайното 3:1.

В класирането Майнц е 13-и със 7 точки, а Кайзерслаутерн е на 15-а позиция с 5.