В среща от 9-тия кръг на футболното първенство на Германия отборът на Шалке 04 загуби като домакин от Кайзерслаутерн с 1:2 в мач с два червени картона и две дузпи.

Българският нападател Илиан Мицански остана резерва и не влезе в игра за Кайзерслаутерн.

В 28-та минута Ралф Фаехрман извърши нарушение в наказателното поле и получи червен картон, а съдията отсъди дузпа. С гол от бялата точка на Кристиан Тиферт отборът на Кайзерслаутерн поведе в резултата..

През второто полувреме се стигна до идентична ситуация - червен картон за нарушение в наказателното поле и гол от дузпа, но в полза на домакините от Шалке 04. В 62-та минута нападателят на холандския национален отбор и звезда на Шалке 04 Клас-Ян Хунтелар изравни резултата, също с гол от дузпа. Дузпата бе направена от Родней срещу Хосе Мануел Хурадо и съдията показа червен картон на Родней.

В 72-та минута Дорге Куемаха донесе победата на Кайзеслаутерн.

След тази победа Кайзерслаутерн се измъкна от зоната на изпадащите и с 8 точки е на 14-то място във временното класиране на Бундеслигата. Шалке 04 пък е на 6-то място в Бундеслигата с 15 точки.