Отборът на Кайзерслаутерн победи с 4:2 тима на Щутгарт като гост в мач от 29-ия кръг на Първа Бундеслига. В състава на “лаутерите” отново не попадна българският нападател Илиан Мицански, който изобщо не бе включен в групата.

Гостите поведоха с попадение на Лакич още в 17-ата минута. Последваха силни минути за домакините и до края на първата част Щутгарт успя да обърне резултата до 2:1. През второто полувреме обаче футболистите на Кайзерслаутерн надиграха категорично своя противник и доведоха нещата до 4:2, вкарвайки три безответни гола. Попаденията за гостите бяха дело на Хофер, Лакич и Ривич.

След трите точки Кайзерслаутерн се изкачи на 12-то място, докато Щутгарт остава на едно място над чертата.