Гройтер Фюрт успя да зарадва своите привърженици въпреки почти сигурното си изпадане от Бундеслигата с победно 1:0 над Нюрнберг в последния мач от 30-ия кръг на шампионата. Единственият гол в мача отбеляза Йоханес Гайс преди почивката, като изпълнението на 19-годишният халф си заслужава да се види.

Домакините имаха превъзходство през целия мач, но една грешка при изнасянето на топката в 27-ата минута се оказа решаваща. Тогава Гайс пое кълбото в половината на Нюрнберг, тръгна към наказателното поле и стреля мощно с левия крак от 27-28 метра. Топката прелетя покрай отчаяния плонж на вратаря Роберт Шефер и опъна мрежата до дясната греда.

До края играчите на Михаел Вайзингер се постараха да изравнят, но това не им се отдаде. Така активът на Фюрт, който е последен в класирането, стана 18 точки. Нюрнберг пък се смъкна до 12-ото място с 38.