Чавдар Янков вкара гол за своя Хановер 96 в мача от 20-ия кръг на Бундеслигата срещу Алемания в Аахен.

Още в петата минута Хашемян намери Янков в наказателното поле и той отбеляза за 1:0. Това е първи гол на българина за сезона. Националът нибе сменен в 79-та минута на мача от Брикинг. Втория гол за "червените" бе дело на Розентал в 24-та, но само две минути след това бившият футболист на Литекс Лоренцио Регенкампф вкара от дузпа и намали преднината на гостите. В 31-та минута Хущи реализира за 1:3, след като отбеляза от дузпа. В последната минута на двубоя Щайнер оформи крайното 1:4.

Хамбургер записа пореден неуспех, след като загуби от Херта в Берлин. Лас откри резултата за гостите в 33-та минута. Последните в класирането водеха до 78-та минута, но тогава германският национал Арне Фридрих изравни за столичани. Във втората минута на продължението Минейро вкара за 2:1 и донесе победата на Херта.

Волфсбург на Мариан Христов победи драматично с 3:2 бившия тим на Димитър Бербатов -Байер Леверкузен. Ханке отбеляза първото попадение в мача за „вълците” в 16-та минута. В 29-та Кийслинг изравни резултата, но седем минути по-късно домакините поведоха отново чрез Ханке. „Аспирините” успяха да изравнят в 71-та минута с гол на Ван дер Хейден, но само минута след това Волфсбург отново дръпна напред, след като Климович вкара за 3:2.

Арминия Бийлефелд загуби с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах. Попаденията за гостите отбелязаха Инсуа и Янсен съответно в 28-та и 89-та минута на срещата. В другите два мача от Бундеслигата днес: Айнтрахт Франкфурт и Майнц 05 не успяха да си отбележат гол и завършиха при резултат 0:0, Котбус и Бохум също направиха нулево реми.