С гол на Ян Колер отборът на Нюрнберг се наложи над тима на Волфсбург с 1:0 в отложен мач от първенството на Германия по футбол и се измъкна от последното място, където се закотви Дуисбург.

Колер се разписа в 78-та минута, след като преодоля опита за изкуствена засада на гостите и покрай вратаря Диего Беналио направи 1:0.

Домакините започнаха силно и можеха да поведат още в 14-та минута. Ян Колер вкара с глава, но попадението бе отменено поради засада.

Осем минути по-късно Роберт Витек стреля опасно с глава в напречната греда.

През второто полувреме Нюрнберг продължи да доминира, но не успяваше да сломи съпротивата на съперника до 78-та минута, когато Колер имаше късмета да вкара и да донесе скъпоценни три точки в борбата за оставане в елита.

Въпреки победата Нюрнберг е на предпоследното 17-о място на 2 точки от спасителната зона.