Хофенхайм спечели с 3:2 в луда гоненица в резултат срещу Айнтрахт Франкфурт. Мачът бе от 15-ия кръг на Бундеслигата.

Хофенхайм откри резултат в края на първото полувреме. В 43-ата минута Роберто Фирмино подаде хубав пас към Кевин Фоланд и той с плътен нисък удар откри резултат – 1:0.

Айнтрахт обаче не бе казал своята последна дума. В 58-ата минута Бастиян Очипка центрира топката в нааказателното поле и намери Стефан Айгнер, чийто удар изпрати топката близко до десния стълб за 1:1.

Равенството се задържа твърде кратко и отново Хофе излезе напред в резултата.В 65-ата минута Адам Салай бе на точното място и в точния момент и направи добавка за лесен гол, направил резултата 2:1.

Айнтрахт обаче отново стигна до изравняване в 77-ата минута. За 2:2 реализира Харис Сеферович, който стреля убийствено в средата на вратата на Хофенхайм.

Гоненицата в резултата продължи и отново напред излезе Хофенхайм. Три минути преди края на мача победата с 3:2 на домакините донесе Роберто Фирминио.

Двата отбора са съседи в класирането, като Хофенхайм е седми с 23 точки, а Айнтрахт – осми с 21.