Отборите на Байер Леверкузен и Хофенхайм завършиха 0:0 в мач от третия кръг на Бундеслигата. В домакинска среща „аспирините” пропиляха дузина шансове и не успяха да преодолеят „Хофе”, за да запишат трета поредна победа.

Първата интересна ситуация в срещата дойде чак през второто полувреме. В 57-ата минута Лиън Бейли пропиля обещаваща възможност за отбелязване. Той получи добро центриране в малкото наказателно поле, но стреля вляво от целта.

Три минути по-късно Байер пропиля втори шанс за спечелване на мача. Кевин Фоланд стреля към вратата, но топката премина встрани от лявата греда.

В 65-ата минута влезлият като резерва халф Надием Амири не успя да насочи прецизно топката и ударът му премина на сантиметри от дясната греда.

Така „аспирините” остават на четвърта позиция във временното класиране с актив от 7 точки, а „Хофе” са осми с 4 точки на сметката си.