Хамбургер получи пет гола от Хофенхайм само четири дни преди реванша от полуфиналите на Лига Европа срещу Фулъм в Англия. Загубата с 1:5 остави гостите на седмо място в класирането на германското първенство по футбол с 48 точки, но по-късно тази вечер шампионът Волфсбург може да ги изпревари при победа над Фрайбург като гост.

Хофенхайм, който е на 11-о място, вкара бързи два гола чрез Ведад Ибишевич, а до полувремето за 3:0 точен бе Чинеду Обаси. Нигерийското крило добави още едно попадение през втората част, а голът на Сеяд Салихович минути преди последния съдийски сигнал оформи крайното 5:1.

За Хамбургер, който завърши с човек по-малко след червен картон на Толгай Арслан, почетен гол вкара Роберт Теше.