Отборите на Хофенхайм и Фрайбург не можаха да се победят и завършиха наравно 1:1 помежду си в мач от 28-мия кръг в Бундеслигата. Домакините бяха по-добрият отбор в по-големи етапи от мача, но въпреки това успяха да стигнат единствено до равенството, след като дори губеха в резултата.

Изненадващо Фрайбург поведе в 64-та минута, когато Мохамаду Идрису от 6 метра засече избита от Тимо Хилдебранд топка и вкара за 1:0.

В 80-та минута Карлос Едуардо със страхотен пас изведе Йосип Симунич, който малко след границата на наказателното поле с удар в долния десен ъгъл.

В класирането Хофенхайм е 11-ти с 34 точки, а Фрайбург е 16-ти с 24 точки, само на една от спасителната 15-та позиция, на която в момента е Нюрнберг.