Хофенхайм разби опашкаря Падерборн с 3:0 в откриващия мач на 10-ия кръг в Бундеслигата. Със спечелените три точки отборът се изкачи на 5-ото място във временното класиране и все по-уверено гледа към Лига Европа. Домакините решиха мача още преди почивката с голове на Сков (2), Кадержабек (15) и Локадия (25).

Хофенхайм поведе още във 2-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар от Роберт Сков. В 15-ата минута Павел Кадержабек получи хубав пас от Грилич и с чудесен удар по земя направи 2:0. Десет минути по-късно голмайсторът записа и асистенция, след като центрира в наказателното поле, където Юрген Локадия овладя топката и я насочи в долния десен ъгъл на вратаря на Падерборн Леополд Цингерле.

Нападателят на домакините Илас Бебу пропиля три чисти възможности за гол. На два пъти негови удари бяха спасени от вратаря Цингерле, а веднъж стреля неточно. Стражът на Падерборн блесна и в 74-ата минута, когато с фантастична реакция отрази опасен шут на Саркис Адамян. Колегата му на отсрещната врата Оливър Бауман се прояви 6 минути по-късно, спасявайки мощен удар на Сабири.