Хофенхайм продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона в Бундеслигата.

В мач от 9-ия кръг Хофе постигна успех с 1:0 над Херта Берлин в пряк сблъсък за третото място в класирането.

Домакините започнаха по-добре мача и в 29-ата минута бяха близо до гола, след като удар на Павел Кадербажек с глава уцели гредата.

Само 2 минути по-късно обаче Хофе поведе. След центриране от фаул на Керем Демирбай, Никлас Зюлер надскочи всички и с глава вкара за 1:0.

През второто полувреме положенията пред двете врати бяха рядкост, а най-доброто такова пред Фрайбург се откри пред Ведад Ибишевич, чийто удар обаче бе отразен от Оливер Бауман.

Така Хофенхайм продължи да бъде един от трите отбора без загуба от началото на сезона, записвайки и пета поредна победа в Бундеслигата. Отборът, воден от 29-годишния Юлиан Нагелсман, се изкачи на трето място с 19 точки, на 4 зад лидера Байерн. Херта пък се смъкна на четвърта позиция със 17.