Томас Хитцелшпергер спаси германския национален отбор от резил, след като подари победата с 2:1 над Словакия в квалификация за Евро 2008. Двубоят на АОЛ Арена бе белязан с два автогола и безидеен футбол отстрана на домакините.

Бундестимът поведе в резултата десет минути след началото на мача. Тогава Ян Дурица, притиснат от Мирослав Клозе, заби топката в собствената си мрежа.

В 20-та минута Метцелдер изравни и компенсира грешката на противниците, като вкара гол на Йенс Леман.

Две минути преди почивката Хитцелшпергер спаси съотборниците си от сигурен срам и поведе тима към Европейското в Австрия и Швейцария догодина. Халфът на Щутгарт отбеляза с глава без проблеми победното попадение след перфектен пас на Клозе, което върна надеждите на селекционера Йоахим Льов и на Вердер Бремен, че нападателят възвръща добрата си форма.

След успеха Германия се затвърди на лидерската позиция в група D с актив от 19 точки, а останалите отбори от потока почиваха днес. За Льов това бе девета победа в 11 мача, което прави наставника най-успешният в историята на германския футбол.