Президентът на Байерн Мюнхен Ули Хьонес се изказа открито и много остро срещу бившия играч на неговия тим Хуан Бернат.

Това Хьонес направи по време на необичайната пресконференция, която на практика бе посветена на това босовете на Байерн да разкритикуват журналистите за нападките към клуба и играчите.

Само че самият Хьонес се изказа много грубо спрямо Бернат. "Когато играхме в Севиля, само той бе виновен затова, че за малко щяха да ни отстранят. В този момент решихме да го освободим, защото можеше да ни коства цялата Шампионска лига."

Хьонес говореше за първия мач от четвъртфиналите на Шампионска лига, когато Бернат бе виновен за гола на Севиля през първото полувреме. Испанецът бе заменен на почивката, а Байерн постигна обрат до 2:1 като в последствие стигна до полуфиналите.

През лятото Бернат бе продаден на Пари Сен Жермен.