Отборът на Херта не допусна изненада и с лекота се справи с тима на Падерборн в мач от 27-ия кръг на Първа Бундеслига. На Олимпийския стадион в Берлин, домакините стигнаха до крайния успех с 2:0, като по този начин допълнително утежниха положението в тима на гостите, които остават на предпоследното място във временното класиране.

Въпреки тоталното превъзходство за Херта, домакините успяха да открият резултата едва късно през втората част. Валентин Щокер се разписа в 68-ата минута, за да даде преднина на своите.

Нико Шулц оформи крайния резултат две минути преди края, възползвайки се отлично от грешка в отбраната на Падерборн.

Със спечелените три точки Херта се изкачи с две места във временното класиране и вече се намира на 11-та позиция с актив от 32 точки. Падерборн остава в зоната на изпадащите с 24 точки, една повече от последния Щутгарт.