Ужасяващият старт на Шалке 04 в Бундеслигата през сезон 2016/2017 продължава с пълна сила. „Кралско сините“ записаха трето поредно поражение, в което не вкараха гол, след като отстъпиха с 0:2 при гостуването си срещу Херта Берлин в третия кръг.

Въпреки че гелзенкирхенци имаха добра вечер в Лига Европа по средата на седмицата, на родна земя събитията се развиват по същия неприятен начин. Двубоят на Олимпийския стадион в германската столица премина равностойно, ала домакините бяха отборът, който се възползва от неголемия си брой шансове.

Херта можеше да открие в 24-ата минута, когато Владимир Дарида отправи много коварен шут от дистанция, прелетял на сантиметри покрай дясната греда. Шалке започна да напипва ритъма си едва към края на полувремето. В 31-ата Максим Чупо-Мотинг проби навътре в наказателното поле и стреля много опасно по диагонала, а стражът Руне Ярщайн отрази. Осем минути по-късно Леон Горецка центрира от ъглов удар, като намери много прецизно Налдо в пеналта. Централният защитник обстрелва с глава, а шутът му прелетя агонизиращо близо в аут.

Второто полувреме имаше доста спокойно начало и в средата му Херта нанесе първия си удар. В 64-ата минута Петър Пекарик положи много усилия, за да се пребори за една безнадеждна топка отдясно до ъгловото флагче. Той тръгна успоредно по аутлинията и върна пас назад към Мичел Вайзер. Бившият играч на Байерн без да се замисля от 18-19 метра по диагонала шутира с всичка сила към далечния горен ъгъл и опъна мрежата със зрелищен гол – 1:0.

Десет минути по-късно всичко за Шалке приключи. Вайзер имаше ключова роля и в тази атака, като съумя да даде фалцов извеждащ пас над защитниците за Валентин Щокер. Швейцарецът овладя отляво, влезе в наказателното поле и плъзна топката покрай Ралф Феерман за крайното 2:0.

Така Херта все така не изостава от лидера Байерн след първите 3 кръга. И двата тима имат по 9 точки, като само головата разлика оставя „баварците“ начело. Шалке е на предпоследното 17-о място с 0 точки и голова разлика 0:5.