Херта Берлин продължава да участва в борбата за титлата в Бундеслигата, след като в първи мач от 29-тия кръг постигна много важна победа като гост на Хофенхайм с минималното 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Патрик Еберт в 40-та минута.

Българският футболист на Херта Валери Домовчийски бе на резервната скамейка на своя отбор, но така и не влезе в игра.

Като цяло домакините бяха по-добрият отбор на „Райн-Некар Арена”, но така и не можаха да се възползват от предимството си, за да стигнат поне до точка.

В 40-та минута започналият като титуляр Марко Пантелич чудесно намери Еберт на границата на наказателното поле, от където с точен удар в близкия ъгъл халфът донесе победата за своя отбор.

Със спечелените три точки Херта се изкачи на второ място във временното класиране, преди изиграването на останалите мачове от кръга. Столичаните са с 2 точки зад лидера Волфсбург и с 1 пред Байерн и Хамбургер.

Хофенхайм пък продължава да се смъква в класирането и след като зимува като лидер, вече е на осмо място с 45 точки.