Хановер продължи доброто си представяне от началото на сезона. В мач от петия кръг отборът на Мирко Сломка победи Нюрнберг с 4:1 и по този начин се изкачи на трето място във временното класиране на Бундеслигата.

Двубоят в Хановер започна много равностойно, но в 21-а минута домакините откриха резултата чрез Ларс Щиндъл, който заби топката неспасяемо след чудесен пас на Шаболт Хусти.

Попадението даде самочувствие на домакините, които започнаха да играят много по-добре, а в същото време играчите на Нюрнберг правеха груби грешки в отбрана, които доведоха и до нови голове в тяхната врата.

В 29-а минута Хановер удвои преднината си чрез Хусти, а край на интригата сложи Дидие Я Конан с трети гол в началото на втората част. Отново котдивоарецът бе точен в 64-а минута след поредната асистенция на Хусти от началото на сезона.

Нюрнберг все пак вкара почетен гол в 74-а минута, който бе дело на Тимъти Чандлър, а с това бе оформено и крайното 4:1.

В класирането Хановер е трети с 10 точки, колкото има и четвъртият Шалке и на 5 зад лидера Байерн. Нюрнберг пък е на 9-а позиция със 7.