Хановер 96 на Чавдар Янков разгроми Херта Берлин като домакин с 5:0 в двубой от поредния кръг на Бундеслигата.

Винициус откри резултата за домакините в 16-та минута. Той отбеляза и второто попадение за „червените” в 37-та. Фаренхорст направи резултата 3:0 в последната минута на първото полувреме.

В началото на втората част столичани поеха инициативата, но не успяха да реализират гол. В 64-та минута Чавдар Янков центрира от корнер, Хушти удължи топката с глава към далечната греда и Розентал я прати в мрежата. В 67-та минута на мястото на българския футболист влезе Арнолд Бругинк. В 76-та минута албанецът Лала оформи крайното 5:0.

В другите срещи от деня Майнц се наложи над Борусия Дортмунд с 1:0, Шалке 04 победи Алемания Аахен с 2:1, а Вердер Бремен запази лидерството си след 2:0 като гост на Байер Леверкузен.

Вердер води с 42 точки, с толкова, но с по-лоша голова разлика е Шалке 04, а Щутгарт е трети с 35 точки. Хановер 96 е на 10-то място във временното класиране с 23 точки. Херта заема 5-ото място с 30 точки.